ČESKÁ PROVINCIE KONGREGACE DCER BOŽSKÉ LÁSKY

Praha

Komunitu v Praze tvoří tři sestry. V budově jsou tři školy. Střední odborná škola sociální svaté Zdislavy jejímž zřizovatelem je naše Kongregace Dcer Božské Lásky. Církevní střední zdravotnická škola Jana Pavla II. (zřizovatelem je pražské arcibiskupství) a Vyšší odborná škola zdravotnická Suverénního řádu maltézských rytířů (zřizovatelem je Suverénní řád maltézských rytířů).

 

Jedna sestra komunity učí na obou středních školách angličtinu, osobnostní výchovu a křesťanskou etiku. Další sestra pracuje v nemocnici. Třetí sestra se věnuje dívčí mládeži jako vychovatelka v Domově mládeže.

 

Sestry jsou k dispozici studentkám a zapojují se také do mimoškolních aktivit. Kaple, která je součástí budovy je neustále otevřená potřebám studentů. Jsou zde slouženy také mše svaté, kterých se mají možnost zúčastnit studenti.

 

Sestry se také angažují v rámci farnosti kostela sv. Ignáce na Karlově náměstí. Jedna sestra je členkou pěveckého sboru Ignis při této farnosti.

 

Z iniciativy sester se stalo hezkou tradicí scházení se bývalých chovanek „Mariánského ústavu“ z Veltrus, kde byl klášter v roce 1950 zrušen a vyvlastněn státem.

Vyhledávání

Kontakt

Česká provincie Kongregace Dcer Božské Lásky Marie Kadlčíková (sestra Blanka)
Rooseveltova 47
Opava
746 01
tel.: +420 731 704 497
IČ: 00494453
DIČ: CZ 00494453